AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Sprzedaż choinek

Nadleśnictwo Rybnik informuje, że w miesiącu grudniu sprzedaż choinek w Zagrodzie Leśnika (Wielopolska 6, 44-204 Rybnik) odbywa się do dnia 23 grudnia - w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz soboty (7.12, 14.12, 21.12) w godzinach od 8:00 do 14:00.

W swojej ofercie posiadamy gatunki iglaste takie jak: sosna zwyczajna, sosna czarna, świerk pospolity, świerk serbski, świerk kłujący.

Szczegółowy cennik znajdą Państwo pod adresem:

http://www.rybnik.katowice.lasy.gov.pl/sprzedaz-drewna-choinek-i-sadzonek#.XeEEwndFzIU

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jedno dziecko, jedno drzewo.

Jedno dziecko, jedno drzewo.

„Jedno dziecko, jedno drzewo”, to nowy projekt Lasów Państwowych, który oficjalnie został zainaugurowany w marcu 2019 r. w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Pierwsza edycja projektu na terenie RDLP w Katowicach miała miejsce w dniu 11 maja 2019 r. Projekt „Jedno dziecko, jedno drzewo” zakłada, że rodzice dzieci urodzonych w ostatnim czasie posadzą drzewo. Obok wymiaru przyrodniczego, akt ten ma także wymiar symboliczny. Każde z posadzonych drzew, symbolizuje narodzone dziecko, nowe życie. Sadząc drzewka w ramach projektu, wspólnie z leśnikami, rodzice upamiętniają narodziny swojego dziecka. Projekt wpisuje się w szereg działań społecznych Lasów Państwowych. Każdy z nich ma za zadanie ukazywać rolę Lasów Państwowych w kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych oraz zapraszać mieszkańców do podejmowania wspólnych inicjatyw związanych z ochroną lasów i przyrody.

W danym roku kalendarzowym w akcji uczestniczą rodzice, którym dziecko urodziło się w roku bieżącym lub ubiegłym. Wypełnione zgłoszenia (do pobrania poniżej) można składać  w siedzibie Nadleśnictwa Rybnik w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00 oraz w wypożyczalni sprzętu sportowego na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza w Wodzisławiu od godziny 11:00 do 19:00 (również w weekendy) do dnia 25 września.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 28 września w Wodzisławiu Śląskim na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza o godzinie 11.

Materiały do pobrania