Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jedno dziecko, jedno drzewo.

Jedno dziecko, jedno drzewo.

„Jedno dziecko, jedno drzewo”, to nowy projekt Lasów Państwowych, który oficjalnie został zainaugurowany w marcu 2019 r. w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Pierwsza edycja projektu na terenie RDLP w Katowicach miała miejsce w dniu 11 maja 2019 r. Projekt „Jedno dziecko, jedno drzewo” zakłada, że rodzice dzieci urodzonych w ostatnim czasie posadzą drzewo. Obok wymiaru przyrodniczego, akt ten ma także wymiar symboliczny. Każde z posadzonych drzew, symbolizuje narodzone dziecko, nowe życie. Sadząc drzewka w ramach projektu, wspólnie z leśnikami, rodzice upamiętniają narodziny swojego dziecka. Projekt wpisuje się w szereg działań społecznych Lasów Państwowych. Każdy z nich ma za zadanie ukazywać rolę Lasów Państwowych w kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych oraz zapraszać mieszkańców do podejmowania wspólnych inicjatyw związanych z ochroną lasów i przyrody.

W danym roku kalendarzowym w akcji uczestniczą rodzice, którym dziecko urodziło się w roku bieżącym lub ubiegłym. Wypełnione zgłoszenia (do pobrania poniżej) można składać  w siedzibie Nadleśnictwa Rybnik w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00 oraz w wypożyczalni sprzętu sportowego na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza w Wodzisławiu od godziny 11:00 do 19:00 (również w weekendy) do dnia 25 września.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 28 września w Wodzisławiu Śląskim na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki – Trzy Wzgórza o godzinie 11.

Materiały do pobrania


AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Na ratunek puszczykowi!

Po otrzymaniu informacji telefonicznej nasi strażnicy leśni wyruszyli na pomoc leżącemu obok drzewa puszczykowi zwyczajnemu znalezionemu przez spacerowicza na terenie leśnictwa Wodzisław - wieś Gorzyce. Ptak ucierpiał najwyraźniej podczas gwałtownych wiatrów mających miejsce dnia 1 października. Został przewieziony w bezpieczne miejsce w celu udzielenia mu dalszej pomocy.

W załączeniu krótki film.

Materiały do pobrania