AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Sprzedaż choinek

Nadleśnictwo Rybnik informuje, że w miesiącu grudniu sprzedaż choinek w Zagrodzie Leśnika (Wielopolska 6, 44-204 Rybnik) odbywa się do dnia 23 grudnia - w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz soboty (7.12, 14.12, 21.12) w godzinach od 8:00 do 14:00.

W swojej ofercie posiadamy gatunki iglaste takie jak: sosna zwyczajna, sosna czarna, świerk pospolity, świerk serbski, świerk kłujący.

Szczegółowy cennik znajdą Państwo pod adresem:

http://www.rybnik.katowice.lasy.gov.pl/sprzedaz-drewna-choinek-i-sadzonek#.XeEEwndFzIU

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jedno dziecko, jedno drzewo.

Jedno dziecko, jedno drzewo.

Jedno dziecko, jedno drzewo - jesień

Posadź z nami drzewo, które zostanie nazwane imieniem Twojego dziecka! Zachęcali leśnicy z Rybnika. Akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo” w sobotę 28 września udała się wyśmienicie. Dopisały rodziny ze swoimi pociechami a niekorzystne prognozy pogody  zapowiadające deszcz i niskie temperatury nie sprawdziły się.

Jak już wielokrotnie przypominaliśmy, obok wymiaru przyrodniczego, akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo”,  ma także wymiar symboliczny. Każde z posadzonych drzew, symbolizuje narodzone dziecko, nowe życie. Sadząc drzewka w ramach projektu, wspólnie z leśnikami, rodzice upamiętniają narodziny swojego dziecka. A zasadzone drzewka noszą imiona dzieci.

- To doskonały przykład na połączenie wpierania środowiska naturalnego i zacieśniania więzów rodzinnych – powiedziała.

Nadleśniczy Janusz Foltys, zaprosił rodziny chcące sadząc drzewo upamiętnić narodziny dzieci - do Wodzisławia.

Kompleks Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” został przez nas wybrany nieprzypadkowo. To idealne miejsce do spacerów gier i zabaw dla starszych dzieci, a jednocześnie miejsce w którym jest jeszcze sporo przestrzeni do zagospodarowania i to tuż, przy alejach spacerowych. Kiedy zatem okazało się, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Centrum w Wodzisławiu Śląskim, do którego należy obiekt również chciałby widzieć na swoim terenie akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo” pozostało tylko wybrać termin oraz zaprosić rodziców z dziećmi  - mówi Janusz Foltys.

W sobotę w parku „Trzy Wzgórza” posadzono 34 drzewa – dęby symbolizujące chłopców i lipy  - dziewczynki.

- To świetny pomysł. Cieszę się, że moja córka będzie miała swoje drzewo. Za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat będzie mogła je tu w tym parku oglądać - mówi Angelina, mama rocznej Oliwii, którym drzewko pomagał sadzić tata Dawid. Rodzice Bruna chcą synowi robić co roku zdjęcie przy jego dębie. Będą one pamiątka jak rósł i rozwijał się wraz ze swoim drzewem. Z pewnością przyjdzie taki moment, że posadzone w parku drzewo przerośnie swego imiennika, ale ważne, by zachować więź i dobre skojarzenia z ochroną środowiska.

Warto na koniec przypomnieć, ze  projekt „Jedno dziecko, jedno drzewo”  narodził się w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, gdzie w marcu tego roku po raz pierwszy rodziny wzięły udział w nasadzeniach. Na terenie RDLP w Katowicach  pierwszą edycję projektu przeprowadzono w Nadleśnictwie Katowice 11 maja w Parku leśńym „Muchowiec”. Akcja skierowana jest do rodzin, w których w ostatnim roku urodziło się dziecko.